ÇİN’DEN İTHALAT YAPARKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?


Ticaretiniz süresince satıcı firma ile kuvvetli bir şekilde iletişim kurmalısınız. Ürünün siparişinden elinize ulaşıncaya kadar ki her süreçten haberdar olmalısınız. Oluşabilecek her türlü olumsuzluğa karşı önceden tedbir almanız için bu gereklidir.

Bu risk dolu süreçte aşağıdaki faktörlere dikkat etmenizi öneririz.

  • Çin piyasasında aradığınız ürünü çok sayıda farklı kalitede ve fiyatta bulabilirsiniz. Bu nedenle alım yapacağınız firmanın aracı mı üretici mi olduğunu araştırın. Bu ticaretinizi hem daha güvenilir hem de daha uygun fiyattan yapmanızı sağlar.
  • Ticaret yapacağınız firmanın yetkili kişisiyle görüşün ve her aşamadan sizi bilgilendirmesini isteyin. Bu süreçte üretim ve genel merkezleri ayrı olan firmalar için tüm iletişim bilgilerini edinin.
  • Riski minimize etmek için en doğru yol firmaya bir ziyaret düzenlemektir. Çünkü güven ve alınan ürünün kalitesine dair tüm riskleri ancak bu şekilde tam olarak ortadan kaldırabilirsiniz. Bu yöntem size zor ve maliyetli gelebilir. Sizin için bu süreci biz yerine getirip tüm riskleri ortadan kaldırabiliriz. Üretim aşamasında ürünlerinizin kalitesini kontrol eder, yükleme dönemlerini takip eder ve sorunsuz şekilde gerçekleşmesini sağlarız.

blog

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir